قیمت نفت به کمترین رقم خود در ۱ ماه گذشته رسید.

قیمت نفت به کمترین نرخ خود در یک ماه گذشته رسید.درحالی‌که ارزش دلار آمریکا تقویت‌شده و تردیدها در مورد اجرای کامل توافق کاهش تولید از سوی تولیدکنندگان افزایش‌یافته، قیمت جهانی نفت در روز سه‌شنبه ۲ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین رقم در حدود یک ماه گذشته رسید.

ظاهراً عربستان و دیگر اعضای اوپک در حال کاهش تولید خود هستند، اما مشخص نیست که آیا دیگر تولیدکنندگان بزرگ نفت نیز تولید خود را کاهش می‌دهند یا نه.

عراق، دومین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک گفته که صادرات نفت خود از بندر بصره را در ماه فوریه به بالاترین رقم خود خواهد رساند. صادرات نفت از جنوب عراق در اوایل ماه ژانویه در نزدیکی بالاترین ارقام خود باقی ماند. این در حالی است که عراق موافقت کرده که تولید نفت خود را ۲۱۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد.

گروه ایوانز، تحلیلگر بازار نفت دراین‌باره گفت: پس از تردیدها در مورد میزان پایبندی تولیدکنندگان به توافق کاهش تولید…قیمت نفت در حال تثبیت شدن در ارقامی پایین‌تر است.

وی افزود: گزارش‌های جدید در این زمینه که روسیه و قزاقستان تولید خود را کاهش داده‌اند، تأثیر کمی بر قیمت‌ها گذاشته است

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۳۰ سنت، معادل ۲.۴ درصد کاهش به ۵۳ دلار و ۶۴ سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز تا رقم ۵۳ دلار و ۶۰ سنت پایین آمد که پایین‌ترین رقم از ۱۵ دسامبر تاکنون بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۱۴ سنت، معادل ۲.۲ درصد کاهش به ۵۰ دلار و ۸۲ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا دیروز به پایین‌ترین رقم از ۱۶ دسامبر تاکنون یعنی ۵۰ دلار و ۷۹ سنت رسید.

 

author-avatar

سردبیر بخش خبر