معروف ترین برند های ایران که در حال نابودی هستند

برندها در تمامی جهان برندها شخصیت خاصی به کشور تولید کننده‌ی خود می‌دهند و بخش عظیمی از رونق اقتصادی آن کشور را با خود به همراه دارند. شهرت برندها در برخی محصولات آنقدر پیش می‌رود که علاوه بر اثر بخشی اقتصادی تأثیرات فرهنگی و اجتماعی بزرگی بر روی جامعه خود پیدا می‌کنند. در ادامه با موربس همراه باشید تا برندهای معروف ایرانی را به شما معرفی کنیم که در حال نابودی کامل هستند.

آزمایش

آزمایش

کارخانه لوازم خانگی آزمایش که همه آن را به بخاری‌های باکیفیت آن می‌شناسند حدود ۶۰ سال پیش توسط محسن آزمایش بنا نهاده شد. این کارخانه این روزها با ورشکستگی کامل روبه رو شده و تمامی خطوط تولید آن متوقف است.

ارج

ارج

 

عباس هاشمی از مسئولان وزارت صنعت اعلام کرده که تمام تلاش خود را برای حفظ کارخانه ارج انجام می‌دهیم؛ اما مسئله مشخص این است که متأسفانه کارخانه ارج در یک قدمی تعطیلی کامل قرار دارد. ارج قدیمی‌ترین کارخانه تولید لوازم خانگی جهان است که در سال ۱۳۱۶ توسط خلیل ارجمند بنا نهاده شده است.

پارس الکتریک

پارس

پارس الکتریک که از معروف‌ترین برندهای تولید لوازم تصویری در ایران است نیز در سراشیبی سقوط قرار گرفته و در سال گذشته تنها ۳۳ تلویزیون تولید کرده است.

کفش ملی

کفش ملی

کفش ملی در دوران اوج خود حدود ۱۱۰۰۰ کارگر فعال داشت اما امروزه مسئولان آن در حال فروش ماشین آلات تولید این کارخانه هستند و بخش باقیمانده را نیز به انبار کفش تبدیل کرده‌اند.

هما

هما

شرکت هواپیمایی هما که روزی جزو معروف‌ترین ایرلاین های جهان بود حالا به دلیل فرسودگی ناوگان خود در لیست سیاه پرواز اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

ادامه ورشکستگی برندهای معروف کشور مسلما به ضرر اقتصاد ایران خواهد بود و همچنین تاثیر روحی و روانی بدی در جامعه خواهد داشت. کمک مسئولین به این کمپانی ها بخصوص همکاری بانکهای بزرگ در نجات این برندها بیشترین تاثیر را خواهد داشت.

author-avatar

مدیر سایت