گوشت‌های گوسفندی با شناسنامه‌ی جدید وارد بازار می‌شوند.

گوشت‌های گوسفندی با شناسنامه جدید وارد بازار می شوند.تشخیص انواع گوشت قرمز از گوسفند تا گوساله و بز که برای برخی از مصرف‌کنندگان با سختی همراه بود و بعضاً زمینه سوءاستفاده برخی قصابان و عرضه‌کنندگان این محصول را فراهم می‌کرد با اجرای طرح نشانه‌گذاری یا همان شناسنامه‌دار کردن لاشه‌های دامی تسهیل شده و بهتر است در سطح ملی نیز اجرایی شود.     

تشخیص گوشت قرمز دام‌های مختلف از گوسفند و بز تا گوساله برای برخی از مردم دشوار است و همین عامل سبب سودجویی برخی عرضه‌کنندگان این محصول شده و تخلفاتی را در این بازار به همراه داشت اما به نظر می‌رسد طرح نشانه‌گذاری لاشه‌های دامی که در مراحل ابتدایی در استان‌های آذربایجان غربی و تهران اجرایی شده این مشکل را حل کرده و مصرف‌کنندگان با مراجعه به هر قصابی می‌توانند به‌راحتی با استفاده از اطلاعات درج‌شده روی پلاک‌های نصب‌شده روی دست و پای لاشه‌های دامی متوجه شوند چه نوع گوشتی با کدام جنسیت و کیفیت را می‌خرند که البته بهتر است در سطح ملی این طرح اجرایی شود.

مهدی ولی زاده – نماینده ولی‌فقیه در اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی – با اشاره به اجرای طرح نشانه‌گذاری لاشه‌های دامی با مهروموم‌های ویژه در این استان برای شناسایی راحت‌تر گوشت‌های گوسفندی از دیگر انواع دام‌های سبک مانند بز گفت: این طرح در استان تهران نیز اجرایی شده است درواقع طرح نشانه‌گذاری لاشه‌های دامی با مهروموم‌های ویژه طرح بسیار مناسبی بود که از سال گذشته در استان آذربایجان غربی اجرایی شد که می‌تواند ضمن تسهیل شناسایی و تشخیص گوشت گوسفند از گوشت سایر دام‌های سبک مانند بز برای مردم، از کشتار و عرضه غیرمجاز گوشت قرمز در بازار نیز جلوگیری کند.

وی افزود: این مهروموم‌ها قیمت چندانی ندارند و برای هر رأس دام سبک، کمتر از ۱۰۰۰ تومان برای دامدار هزینه دارد؛ بنابراین شناسنامه‌دار شدن دام‌های سبک هیچ تأثیری بر قیمت  گوشت‌های گوسفندی نخواهد گذاشت که نتایج آن در استان آذربایجان غربی قابل‌مشاهده است. هم‌اکنون نیز این طرح در استان تهران در حال اجراست.

نماینده ولی‌فقیه در اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ادامه داد: مهر دامپزشکی روی لاشه‌های دامی حذف نشده اما این پلاک‌ها و پلمب‌های ویژه روی دست و پای لاشه دامی موردنظر نصب می‌شود و مردم از این طریق به‌راحتی می‌توانند هنگام خرید گوشت قرمز نوع آن‌ را تشخیص دهند و برخی قصابی‌ها که از عدم اطلاع و آگاهی مردم سوءاستفاده می‌کنند دیگر نمی‌توانند هر گوشتی را به‌عنوان گوشت‌های گوسفندی به مردم بفروشند.

ولی زاده اعلام کرد: در پلمب‌های ویژه‌ای که برای لاشه‌های دامی در نظر گرفته‌شده، نوع گوشت، جنس گوشت و جوان یا پیر بودن لاشه دامی نیز قیدشده که این طرح به‌راحتی می‌تواند در سطح ملی اجرایی شود و جلوی بسیاری از سوءاستفاده‌ها و کشتار و عرضه گوشت غیرمجاز را بگیرد.

البته ملکی – رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی – نیز دراین‌باره اعلام کرد که پس از اجرای طرح نشانه‌گذاری لاشه‌های دامی، فروش و عرضه گوشت قرمز ساماندهی بهتری پیداکرده و کمتر شاهد سوءاستفاده و تقلب در این زمینه هستیم، چراکه گوشت گوسفند از سایر لاشه‌های دامی به‌راحتی قابل‌تشخیص است.

 

author-avatar

سردبیر بخش خبر